Strajk studentów. 12.12.1981

Termin: 24.06.2016
Miejsce: Kraków, ul. Gołębia 14, sala 74

Katedra Performatyki serdecznie zaprasza 24.06.2016 o godzinie 15:00 do Sali 74 na wystawę

„Strajk studentów. 12.12.1981" , która jest efektem warsztatów performatycznych z projektowania wystaw narracyjnych prowadzonych przez reżysera Łukasza Czuja.

Działanie będzie mieć formę jednodniowego performansu w konwencji wystawy narracyjnej. Punktem wyjścia do jej stworzenia były nasze wyobrażenia studentów o tym, co mogło zdarzyć się w budynkach Wydziału Polonistyki przy ul. Gołębiej na dzień przed ogłoszeniem stanu wojennego. Każdy z nich podjął próbę zmierzenia się z tym, czego mogli doświadczyć strajkujący studenci w 1981 roku. Efektem jest ich opowieść o nich i tamtych czasach.

Kto strajkuje:

studenci pierwszego roku SUM performatyki przedstawień: Julia Lizurek, Karolina Niemiec-Gustkiewicz, Agata Skrzypek, Jadwiga Wąsascz.

studenci pierwszego roku wiedzy o teatrze: Marta Hanusiak, Tomasz Krajewski, Vivienne Znamirowska, Nina Żółtańska.

Wspierają ich:

reżyser Łukasz Czuj oraz scenograf Michał Urban (autorzy m. in. wystawy „Kraków – czas okupacji 1939–1945" w Fabryce Emalia Oskara Schindlera)

Data opublikowania: 16.06.2016