Życie bez końca. Junkware i wieczny powrót człowieka jako towaru

Termin: 27.05.2016
Miejsce: Kraków ul. Gołębia 16, sala 42

Katedra Performatyki serdecznie zaprasza na wykład prof. Thierriego Bardiniego pod tytułem Life without End: Junkware and the Eternal Return of the Human Commodity (Życie bez końca. Junkware i wieczny powrót człowieka jako towaru), który odbędzie się 27 maja 2016 roku o godz. 17.00 w sali 42, ul. Gołębia 18

Wykład będzie tłumaczony na język polski.

Wykład promuje książkę Junkware. Do odzysku, która ukazała się w 2016 roku w polskim przekładzie Mateusza Borowskiego i Małgorzaty Sugiery nakładem Księgarni Akademickiej w serii „Interpretacje".

Thierry Bardini jest profesorem na Wydziale Komunikacji Uniwersytetu Montrealskiego, gdzie razem z Brianem Massumi prowadzi Workshop in Radical Empiricism - grupę badawczą zajmującą się związkami między filozofią, teorią mediów i współczesną nauką. W 1986 roku zdobył tytuł inżyniera agronomii, a swoją rozprawę doktorską poświęcił problemowi innowacji technologicznych w agrykulturze. Później jednak rozszerzył obszar zainteresowań, podejmując badania nad związkami historii nauki z rozwojem technologii i tak zwanymi nowymi mediami. Jego najbardziej znane prace to Bootstrapping. Douglas Engelbart, Coevolution, and the Origins of Personal Computing (2001) oraz Junkware (2011).

Data opublikowania: 18.04.2016
Osoba publikująca: Janusz Smulski